Настрій та стилістика зйомки
Важливою складовою вдалої фотосесії є підбір одягу. Від нього безпосередньо залежить ваше задоволення результатами зйомки адже:
- одяг є елементом вираження вашого стилю, характеру, особистісних рис. Він може розкрити вашу індивідуальність або ж сформувати бажаний імідж
- у вдало підібраному вбранні ви будете почуватися на фотосесії впевнено і зручно. Одягом можна відкоригувати особливості статури, відвернути увагу від одних деталей і закцентувати інші
- одяг є одним з основних художніх елементів, що створює атмосферу, історію в кадрі, підтримує обрану стилістику
- створює кольорову гармонію в комбінації з реквізитом та барвами навколишнього середовища
- багатошаровість в одязі і використання аксесуарів значно урізноманітнить ваші портрети
- підібраний зі смаком одяг підніме візуальну «вартість» результатів зйомки
Перш ніж перейти до підбору речей, слід відповісти самому собі на такі запитання:
- яка Ваша мета зйомки, якою Ви хочете бачити себе
- що Ви хочете розповісти глядачам про себе за допомогою цієї фотосесії і Вашого вбрання в ній, яке враження хочете справити
- який настрій Ваш образ має передати, які поняття можуть охарактеризувати ваші світлини — романтизм, чуттєвість, динаміка/драйв, зухвалість, самовпевненість, суворість, єднання з природою, загадковість, казковість, химерність, мінімалізм, екзотика, розкіш, провокація тощо
- на що у Вашій зовнішності Ви б хотіли зробити акцент, а що краще приховати
Загальні рекомендації
Якщо задумом зйомки є акцент на певній стилістиці або Ваш одяг є відображенням Вашої особистості і власного стилю — ніяких обмежень для креативу не може бути.
Якщо ж одяг — це лише загальний фон, який не повинен відволікати, бажано дотримуватись наступних рекомендацій.
Найперше — одяг має бути зручним і Ви маєте почуватися у ньому впевнено і комфортно, він має підходити Вам за розміром і в цілому личити.
Найменш ризикованим стилістично для зйомки є базовий одяг простого крою м’яких нейтральних природних відтінків – білий, сірий, чорний, бежевий, коричневий, темні ненасичені або світлі пастельні кольори. Не варто поєднувати надто багато відтінків, досить вдалим рішенням може бути монохромна кольорова гамма. Одяг може мати регулярний принт (смужки, клітинка, анімалістичний, квітковий), але не малюнок чи яскраві надписи. Варто уникати одягу спортивного стилю, а також перенасичених кольорів. Винятком може бути гармонійне поєднання вашого барвистого одягу з яскравою амуніцією улюбленця за принципами кольорової гармонії (колір у колір або навпаки контрастний колор-блок). Привабливо виглядає на фотографіях одяг з натуральних тканин і в цілому контраст фактур гладких та шершавих (льон, бавовна, фактурний трикотаж, вовна, шкіра, хутро, напівпрозорі ажурні матеріали, бахрома) в однакових чи споріднених відтінках.
І для міста, і для природи буде дуже доречним класичний стиль, а також смарт-кежуал (поєднання класичного та повсякденного). З верхнього одягу краще надати перевагу пальто, тренчам, дублянкам, піджакам, аніж курткам. Стилістично нейтральними будуть блузки/сорочки/футболки білого та інших нейтральних кольорів. Джинси у багатьох випадках виглядатимуть менш виграшно, аніж брюки чи спідниці/сукні.
Взуття має бути нейтральним (однотонні кеди, туфлі-човники, мокасини/лоафери, челсі, чоботи тощо) або стилістично поєднуватися із одягом. Найменш вигідно виглядає туристично-спортивне взуття особливо яскравих кольорів, його варто уникати. Взуття на підборах має бути зручним і безпечним для зйомки з тваринами. Втім акцентне барвисте взуття може добре підтримувати обрану стилістику зйомки в комплекті з одягом/амуніцією/реквізитом.
Казуальність в одязі є безпечною, але трошки причепуритися теж ніколи не зайве – легкі струмливі тканини та драпіровки додадуть динаміки кадрам. Багатошаровість одягу зможе урізноманітнити фотосесію, тож не забуваймо про оверсайз трикотаж, кардигани, кейпи, палантини, жилети, піджаки, плащі, пальто. Яскраві аксесуари (окуляри, капелюхи, хустки, шарфи, прикраси для волосся – віночки, стрічки, обручі, банти тощо) також можуть додати зйомці різноманітності.
Не ватро забувати про актуальні та довгострокові тренди поєднання стилістик та конкретних речей, а іноді можна додати до образу якусь сезонну «родзинку».
Якщо у кадрі буде кілька людей, бажано створити «family look», щоб весь одяг був витриманий в одному стилі і гармонійному поєднанні фактур та кольорів (відтінки можуть бути спорідненими або мати однакову насиченість та яскравість), але не варто усім одягатися однаково. Також більш гармонійно виглядатиме чергування кольорів у верхній та нижній частині образів (наприклад, білий верх в образі однієї людини і білий низ в образі другої).
Окрім одягу важливими складовими фотогенічного образу є професійний макіяж і зачіска. В процесі зйомки ми можемо виділити хвилинку-дві на зміни в образі – як то використання більш яскравої помади чи зміну укладки волосся. Ніби і незначний елемент, але у поєднанні зі зміною аксесуарів та «зняттям шарів» нашого багатошарового образу, додасть різноманіття Вашим фотографіям без необхідності витрачати час на повне переодягання.
Одяг для стилізованих фотосесій з кіньми
Вищезазначені рекомендації є універсальними.
Але фотосесії з кіньми також передбачають можливість більш креативного підходу. Плануючи фотосесію ми можемо зупинитися на наступних стилістиках:
- жокейський стиль «дербі» чи турнірне екіпірування вершника
- англійський стиль
- сафарі
- бохо
- сучасний романтизм
- сучасний аристократизм — «old money», «quiet luxury», «timeless»
- етнічні стилі – індіанський, іспанський, арабський, азійський та їх сучасні стилізації
- ковбойський стиль
- фентезі
- ретро тощо
Також цікаво та контрастно виглядатимуть сміливі «fashion» образи – насичені кольорові тотал-луки або колор-блок, яскраві блискучі вечірні наряди, геометричні/архітектурні форми, або ж навпаки підкреслений мінімалізм/аскетизм, поєднання різних стилістик.
Доречними будуть вільний крій, оверсайз, струмливі і напівпрозорі, ажурні тканини, драпіровки, бахрома, блискітки, пір’я, мереживо, об’ємне хутро, а також різноманіття акцентних аксесуарів.
Де брати речі
Визначившись з настроєм і стилістикою зйомки і зібравши референси, можна приступити до підбору речей. Ми можемо сформувати образ із Вашого гардеробу та моєї костюмерної; придбати необхідне в магазині (пам’ятаючи, що речі в ідеальному стані можна повернути в магазин протягом 14 днів); взяти в оренду. За запитом я надішлю Вам список сервісів оренди святкового вбрання, образів у ретро та фентезі стилістиках і фемілі-луків.
Якщо маєте сумніви — порадьтесь зі мною, надішліть фото наявних комплектів одягу (в ідеалі безпосередньо на Вас) та референси, що допоможуть зрозуміти настрій зйомки, який хотілося б реалізувати, і я обов’язково щось пораджу чи підкорегую Ваш вибір.