Обробка та ретуш фотографій

Авторська обробка

Під обробкою мається на увазі конвертація світлин з формату RAW (у якому вони створюються камерою) у формат JPEG (найпоширеніший формат для перегляду зображень) з налаштуваннями яскравості, контрасту, балансу кольорів, кадрування тощо. Не існує універсальної формули або пресета, всі ці налаштування я підбираю індивідуально для кожного окремого знімка на свій смак.

Ретуш

Програма для перетворення RAW досить гнучка і результатом конвертації може бути готовий знімок, як на прикладах вище. Але якщо фотографії потрібне додаткове локальне доопрацювання, наприклад, видалення якихось деталей, комбінування кількох знімків у колаж або більш складна корекція, допоможе редактор зображень (наприклад, Adobe Photoshop). Саме в ньому я ретушую знімки — «чищу» фон, «знімаю» повідці та нашийники, прибираю кислячки і слину, тимчасові косметичні дефекти і навіть дрібні смітинки (вони кидатимуться в очі, якщо Ви захочете роздрукувати фотографію у великому розмірі). Також редактор дає безмежні можливості для творчої обробки знімків.

Окремо хочу звернути Вашу увагу на те, що ретуш фотографій екстер’єру собаки не передбачає зміни зовнішності, зокрема пропорцій тіла, забарвлення і якості шерсті, відсутності грумінгу тощо.

Відбираючи фотографії на ретуш, зверніть увагу на знімки, які надалі Ви плануєте:

  • використовувати в оформленні сайтів
  • друкувати як фотокартини
  • розміщувати в ЗМІ
  • оформляти у вигляді календарів та іншої друкованої продукції
  • використовувати як фото профілів і обкладинок у соціальних мережах

На прикладах нижче представлено по 3 варіанти фото — у фінальній обробці (RETOUCH), зконвертовані з налаштуваннями (EDIT) і оригінальні файли без будь-якої корекції (RAW):