Як підібрати одяг для фотосесії

Одяг для “lifestyle” зйомки з Вашим улюбленцем

Важливою складовою вдалої фотосесії з Вашим улюбленцем є підбір одягу. Найперше — одяг має бути зручним і Ви маєте почуватися у ньому впевнено, він має підходити Вам за розміром і в цілому личити.

Якщо задумом зйомки є акцент саме на певній стилістиці (ретро, бохо, рок тощо) або Ваш одяг є відображенням Вашої особистості і власного стилю — ніяких обмежень для креативу не може бути. І саме це може стати родзинкою зйомки.

Якщо ж одяг — це лише загальний фон, який не має відволікати від головного, бажано дотримуватись рекомендацій.

Найменш ризикованим стилістично для зйомки з тваринами є базовий одяг простого крою м’яких нейтральних природних відтінків – білий, сірий, бежевий, коричневий, темні ненасичені або світлі пастельні кольори. Не варто поєднувати надто багато відтінків, але й одягатися в чорне теж не слід. Одяг може мати регулярний принт (смужки, клітинка, анімалістичний, квітковий), але не малюнок чи яскраві надписи. Бажано уникати одягу спортивного стилю насичених кольорів. Винятком може бути гармонійне поєднання вашого барвистого одягу з яскравою амуніцією улюбленця за принципами кольорової гармонії (колір у колір або навпаки контрастний колор-блок). Привабливо виглядає на фотографіях одяг з натуральних тканин і в цілому контраст фактур гладких та шершавих у споріднених відтінках, блискучі тканини виглядають менш доцільними.

І для міста, і для природи буде доречний стиль кежуал або класичний. З верхнього одягу краще надати перевагу пальто, тренчам, дублянкам, піджакам, аніж курткам. Стилістично нейтральними будуть блузки/сорочки/футболки білого та інших нейтральних кольорів. Джинси у багатьох випадках виглядатимуть менш виграшно, аніж повсякденні брюки.

Взуття має бути нейтральним (однотонні кеди, туфлі-човники, лоафери тощо) або стилістично поєднуватися із одягом, найменш вигідно виглядає туристично-спортивне взуття, його варто уникати. Взуття на підборах має бути зручним і безпечним для зйомки з улюбленцями. Акцентне барвисте взуття на загальному нейтральному фоні може добре гармоніювати з амуніцією собаки.

Казуальність в одязі є безпечною, але трошки причепуритися теж ніколи не зайве – легкі струмливі тканини та драпіровки додадуть динаміки кадрам. Багатошаровість одягу зможе урізноманітнити фотосесію, тож не забуваймо про оверсайз трикотаж, кардигани, кейпи, жилети, піджаки, плащі. Яскраві аксесуари (окуляри, капелюхи, хустки, шарфи тощо) також можуть додати зйомці різнобарвності, до речі, ними Ви можете поділитися і з Вашим улюбленцем.

Якщо у кадрі буде кілька людей, бажано створити “family look”, щоб весь одяг був витриманий в одному стилі і гармонійному поєднанні фактур та кольорів (відтінки можуть бути спорідненими або принаймні мати однакову насиченість та яскравість), але не варто усім одягатися однаково.

Якщо маєте сумніви — порадьтесь з Вашим фотографом, надішліть йому фото комплектів одягу (в ідеалі безпосередньо на Вас) і він обов’язково щось порадить або підкорегує Ваш вибір.

Окрім одягу важливими складовими фотогенічного образу є макіяж і особливо зачіска, не забувайте про них!

Одяг для фотосесій з кіньми

Вищезазначені рекомендації є універсальними.

Але фотосесії з кіньми також передбачають можливість більш креативного підходу і стилізації. Особисто я не дуже люблю наступні стилістики:

  • індійці/ковбої
  • фентезі
  • історична/військова

А віддаю перевагу наступним:

  • англійський стиль
  • сафарі
  • бохо
  • сучасний романтизм
  • сучасний аристократизм — «old money», «quiet luxury», «timeless»

Також цікаво та контрастно виглядатимуть сміливі “fashion” образи – насичені кольорові тотал-луки або колор-блок, яскраві блискучі вечірні наряди, геометричні/архітектурні форми, або ж навпаки підкреслений мінімалізм/аскетизм.

Доречними будуть вільний крій, оверсайз, струмливі тканини, бахрома, пір’я, об’ємне хутро, а також різноманіття аксесуарів – капелюхи, хустинки, віночки/стрічки тощо.

Не варто забувати і про те, ще одяг має стилістично поєднуватися з амуніцією коня, якщо вона наявна під час зйомки.