Де і коли провести фотозйомку

 

Фотозйомку можна організувати в будь-якому місці — на прогулянці, вдома, у фотостудії, під час виставки; головне — щоб умови були комфортними та безпечними для Вашого улюбленця.

Я працюю як у будні, так і у вихідні дні, але бронювати дату бажано заздалегідь — за тиждень у разі зйомки на прогулянці або вдома, за 1-2 тижні у разі зйомки в студії.

 

Зйомка на природі

Я віддаю перевагу зйомці тварин у природних і комфортних для них умовах — на природі. Фотографії виходять різноплановими, емоційними, динамічними, собака почувається розкуто, його завжди можна відволікти на гру, а потім знову повернутися до роботи, якщо потрібно зробити статичні екстер’єрні знімки.

Фотосесію можна провести в парку, в полі, в лісі, на березі річки або на тлі міської архітектури. Слід уникати людних місць, автомобільних доріг, також бажано, щоб в обраному місці не було собак та будь-яких інших подразників.

Більшість собак гарно виглядають у яскравому сонячному світлі — воно підкреслює форму, фактуру, колір і блиск шерсті та очей. Це найкращий час для зйомки динамічних кадрів. Не слід забувати і про режимний час — півгодини до і після світанку/заходу сонця, так звані золота і синя години — світло в цей час м’яке, падає під потрібним кутом, світлини виходять об’ємні, насичені, атмосферні. Однак і в похмуру погоду, особливо в осінній сезон, виходять не менш барвисті статичні кадри. Не забувайте і про те, що зйомка під палючим сонцем спричиняє дискомфорт всім учасникам творчого процесу. А з усіх правил є винятки — красиві знімки реально отримати і під час дощу, а опівдні від прямих променів можна сховатися в тіні. Нестандартні яскраві фотографії можна отримати і в темний час доби на тлі вогнів міста з використанням додаткового освітлення.

 

Зйомка в домашніх умовах

Фотосесію можна провести також і вдома на тлі інтер’єру Вашого житла з використанням додаткового освітлювального обладнання. Такі знімки можуть розповісти про Вашого собаку та його звички набагато більше, ніж зйомка в публічних місцях.

Цуценят і собак дрібних порід також можна фотографувати на фонах, організувавши знімальне місце на столі або підлозі. Але цей варіант пов’язаний з деякими нюансами. По-перше, тварини, особливо малюки, дуже невпевнено почуваються в таких умовах, тому з метою безпеки до зйомки необхідно залучати додаткового асистента-хендлера окрім самого господаря. По-друге, знімки загалом будуть обмежені робочим простором в 1 м2, зокрема одноманітними фонами і, здебільшого, схожими ракурсами. Ситуацію можна виправити, використовуючи декор і реквізит.

 

Зйомка у фотостудії

Фотозйомка в студії дає набагато більше свободи, ніж зйомка в домашніх умовах, а також не прив’язана до пори року і погодних умов. Додатковий пункт «за» — багато фотостудій зараз дають можливість знімати не тільки на паперових однотонних фонах, а й використовувати інтер’єрні зони і реквізит. У поєднанні з постановкою різних схем освітлення це дає необмежені можливості для створення креативних світлин. Єдиний мінус студійної зйомки — більшості тварин некомфортно перебувати в обмеженому незнайомому просторі у світлі яскравих спалахів. У такі моменти тільки господар може підтримати і підбадьорити свого улюбленця на творчі здобутки. Ще один негативний фактор — лапи тварин ковзають на студійних покриттях. На допомогу може прийти препарат «Антискользин» або його аналоги.

З інтер’єрами і декораціями київських студій можна ознайомитися у цьому каталозі.